top of page
Karakoram highway, Pakistan Amator4x4

PAKISTAN
3-17 czerwiec 2025
14 dni
przelot samolotem + wynajem aut

Gorąco wszystkich zapraszamy na wyprawę do fascynującego i nieodkrytego PAKISTANU czyli do miejsca gdzie łączą się 3 największe pasma górskie świata: Himalaje, Karakorum i Hindukusz.

Każdy z Was słyszał o najwyższych górach świata, wyprawach na Nanga Parbat, o Kalaszach, o jednej z najpiękniejszych górskich dróg Karakorum Highway, imponujące wąwozy, lodowce, szmaragdowe jeziora… teraz możecie to sami zobaczyć. 

Zmęczymy się i zarazem odpoczniemy bo odwidzimy miasta tętniące życiem, barwne targi, kuszące zmysły restauracje po czym za chwilę będziemy obcować wśród pakistańskich cudów natury.

Zdarzy się też, że adrenalina kierowcy podskoczy, gdy przyjdzie mu się wyminąć z wypakowaną po brzegi ciężarówką a za chwilę pojedzie skalną półką.  Wjazd na najwyższy punkt 4693 m wysokości zrobi na Was piorunujące wrażenie.

Odwiedzimy najpiękniejsze miejsca Pakistanu, będziemy podziwiać zabytki i architekturę, kosztować lokalnych potraw, pojedziemy w góry oraz zobaczymy lodowiec oraz najwyższe szczyty gór świata. Przyroda jaką tu spotkacie oraz widoki zapadną Wam na zawsze w pamięci.

Zobaczycie między innymi

 • Islamabad – stolica Pakistanu

 • Karakorum Highway – jedna z najpiękniejszych dróg górskich

 • Przełęcz Khunjerab (4693 m) – najwyżej położone przejście graniczne na świecie miedzy Pakistanem a Chinami

 • Dolina Hunza - malownicza górska dolina położona na wysokości około 2500 m.n.p.m, otoczoną ośnieżonymi szczytami Karakorum

 • Jezioro Attahabad i rejs łodzią - olśniewające jezioro niebiesko-turkusowego koloru zwane najpiękniejszym jeziorem Pakistanu

 • Dolina Kalaszy  – zamieszkała przez społeczność unikalną pod względem kultury, języka, tradycyjnych strojów oraz religii

 • Muzea, fortece i zabytki – wpisane na listę UNESCO

 • Nanga Parbat – odwiedzimy punkt widokowy z którego zobaczymy ośmiotysięcznik, szczyt świata

 • Most Hussaini - który ma tytuł najbardziej niebezpiecznego mostu na świecie. Dla odważnych "Spacer"

 • Spektakularne widoki, cuda natury i wiele innych

Stopień trudności: Średnia

 

Trasa:

Łącznie ok. 2 300 km

Trasa ma charakter  turystyczny. Na miejscu wypożyczamy samochody terenowe 

Noclegi w hotelach i pensjonatach

Wyżywienie: w barach, restauracjach i hotelach.

Wyposażenie obowiązkowe:

 • paszport ważny min 6 miesięcy od daty powrotu

 • karta kredytowa lub płatnicza z limitem 7.000 zł

 • pomagamy w załatwieniu Wizy

Mapa Pakistan amator4x4.jpg

Planowany przebieg imprezy:

Dzień 1 - wylot samolotem 

 

Po przylocie, odbiór samochodów, wymiana dolarów na rupie i przejazd do Doliny Swat, Mingora. Po drodze wizyta w kompleksie buddyjskim oraz zwiedzanie Muzeum Swat (UNESCO) to jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych z czasów królestwa Ghandary. Nocleg w hotelu w Dolinie Swat. 


Dzień 2 

Zwiedzanie buddyjskich atrakcji: Butkara I, Butkara III, Shirgandar Stupa, Saidu Sharif Stupa, pozostałości starożytnej cytadeli w Barikot oraz Białego Pałacu w Murghzar. Nocleg w hotelu w Dolinie Swat. 


Dzień 3

 

Przejazd z Mingory do Doliny Kalam. Wizyta w malowniczej Dolinie Ushu, chwila na podziwianie pięknego Jeziora Mahodand oraz Jeziora Saifullah. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 4

 

Po śniadaniu przejazd do Chitral przez tunel Lowari. Przerwa w Ayun, aby zwiedzić piękną dolinę Ayun. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i kolacja w lokalnej restauracji

Dzień 5

 

Rano przejazd do Doliny Kalasz otoczonej szczytami Hindu Kush. Dolina jest domem dla plemienia Kalaszy - mniejszości narodowej Pakistanu, których unikalna kultura została wpisana na listę UNESCO. W planie interakcja z tubylcami, którzy uznają się za potomków Aleksandra Wielkiego i ich bogatym folklorem oraz zwyczajami. Możliwe zwiedzanie muzeum Kalaszy w wiosce Brumburat. Nocleg w hotelu.

Dzień 6

 

Przejazd do doliny Phander. Punkt widokowy Nanga Parbat i punkt widokowy łączenia pasm górskich. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

 

Relaks nad jeziorem Phander i zwiedzanie doliny. Następnie przejazd do Gilgit. Postój po drodze przy Rakaposhi Zipline – 2. Najdłuższej tryolce Pakistanu, gdzie można zjechać z widokiem na Rakaposhi. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

 

Przejazd w stronę doliny Hunza. Zwiedzanie dwóch imponujących fortec Mirów Hunzy: Altit i Baltit Fort. Następnie zakupy na lokalnym bazarze Karimabad, z możliwością zakupu pamiątek, pakistańskiego rękodzieła, ręcznie szytych, tradycyjnych ubrań i kaszmirowych szali oraz aromatycznych, lokalnych przypraw. Po południu przejazd nad jezioro Attabad, zwane najpiękniejszym jeziorem Pakistanu, które powstało w wyniku tragicznego osuwu ziemi. Magiczny rejs po jeziorze, z zachwycającą panoramą gór nad turkusową wodą. Nocleg w hotelu nad jeziorem Attabad.

Dzień 9

 

Zwiedzanie mostu Hussaini Suspension Bridge, zwanego najniebezpieczniejszym mostem świata. Dla chętnych: wejście i spacer po moście z widokiem na 18-kilometrowy lodowiec Passu. Kolejna atrakcja - wyprawa na kraniec Pakistanu do Przełęczy Khunjerab, która znajduje się na wysokości 4693m n.p.m. i jest częścią popularnej autostrady Karakorum. Jest to najwyżej położona, utwardzona granica międzynarodowa świata pomiędzy Chinami a Pakistanem z ciekawą atrakcją – bankomatem położonym najwyżej na świecie. Nocleg w hotelu.

Dzień 10

 

Przejazd do doliny Naltar. Wycieczka po dolinie słynącej z niesamowitych widoków i mieniących się kolorami jezior Satarangi i spacer w pięknych okolicznościach przyrody i relaks. Nocleg w hotelu.

Dzień 11

 

Przejazd z Gilgit do Naran. Po drodze postój w wiosce Juglot gdzie łączą się 3 największa pasma górskie świata: Himalaje, Karakorum i Hindukusz. Wizyta w Parku Narodowym Saif ul Malook. Nocleg w hotelu.

Dzień 12

 

Rano dalsza trasa do Islamabadu. Nocleg w hotelu.

Dzień 13

 

Wcześnie rano ruszamy do Lahore. Zwiedzanie kulturalnej stolicy Pakistanu, gdzie kolonialna architektura przeplata się z meczetami i zabytkami z czasów Wielkich Mogołów. Zwiedzanie majestatycznego fortu Lahore, który znajduje się na liście UNESCO oraz sąsiadującego meczetu Cesarskiego – jednego z największych meczetów Azji. Następnie jedyna w swoim rodzaju ceremonia opuszczenia flagi na granicy Pakistanu z Indiami - Wagah Border. W końcu: przejażdżka ulicami chaotycznego Lahore w stylu lokalnym, czyli Tuk Tukiem. Wieczorem kolacja na tętniącej życiem, pełnej restauracji i barów ulicy Food Street oraz spacer po barwnym i aromatycznym starym mieście. Nocleg w hotelu

Dzień 14

 

Powrót do Islamabadu i przejazd na lotnisko, wylot do Polski.

Koszt uczestnictwa w imprezie :

2 osoby w aucie 2 800 Euro / za osobę

3 osoby w aucie 2 700 Euro / za osobę 

4 osoby w aucie 2 600 Euro / za osobę 

Cena obejmuje:

 • przygotowanie trasy i poprowadzenie przez naszego przewodnika

 • wynajem samochodu terenowego 4x4 na cały okres   

 • 13 noclegów w hotelach BB (śniadanie)

 • lunch - codziennie

 • kolacja - 10 dni

 • wstępy i opłaty za atrakcjie

  • Takht-i-Bhai, Museum Swat in Mingor, Butkara I, Butkara III, Shirgandar Stupa, Saidu Sharif Stupa, Dolina Kalaszy + Muzeum, Zipline, Attab Lake rejsj łodzią, Hussaini Suspension Bridge, Khunjerab Pass, ⁠Saif ul Malook National Park, Lahore Fort ​.

 • przepustki, opłaty i pozwolenia oraz lokalni przewodnicy

 • okolicznościowa koszulka 

 • opiekę organizatora na trasie

 • fajną przygodę i wspaniałe widoki

 • ubezpieczenie KL, NNW 

 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i TFP

Pozostałe koszty od osoby/załogi: 

 • 4000 zł / osoba - bilet na samolot w obie strony

 • 350 Euro paliwo

 • 150 zł - Wiza

 • 20 zł - lokalna karta SIM

 • 50 Euro -łącznie napiwki

  

ZGŁOSZENIE

 

W celu zgłoszenia udziału należy wypełnić poniższy formularz zgłoszenia. 

Następnie poprosimy o wpłatę kwoty na konto podane w mailu zwrotnym.

Wpis na listę uczestników należy potwierdzić wpłatą zadatku. 

Zadatek nie podlega zwrotowi, chyba że nie zgłosi się minimalna liczba uczestników.

Minimalna ilość 5 maksymalna 10

 

Ważne


Jeśli do 48 h od wysłania zgłoszenia nie otrzymasz potwierdzenia znaczy, że formularz nie dotarł do nas.

Wtedy bardzo proszę o informację na email: amator4x4@gmail.com lub telefon. 

Proszę na naszej stronie wyłączyć Adblock, nasza strona jest bezpieczna i nie ma na niej reklam, czasem Adblock powoduje, że formularz nie zostaje wysłany poprawnie

bottom of page